Wschowski Kongres Kobiet po raz dwunasty
Kongres rozpoczął się od powitania zebranych uczestniczek i uczestników przez Hannę Knaflewską-Walkowiak i Urszulę Chudak, członkinie Rady Programowej Wschowskiego Kongresu Kobiet. Przybyłych gości już od samego wejścia muzycznie witał Zespół Morris, a oficjalne otwarcie rozpoczęło wykonanie Hejnału Wschowy przez członka Orkiestry Maestoso. Następnie przemówienia wygłosili przedstawiciele lokalnych władz i instytucji, w tym burmistrz Wschowy Konrad Antkowiak, radna sejmiku Małgorzata Paluch-Słowińska, burmistrz Kargowej Marta Paron, dyrektor KOWR OT Gorzów Wielkopolski Marek Halasz, starosta wschowski Waldemar Starosta, Tomasz Urbański z Zarządu Powiatu Wschowskiego, dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji Artur Obuchowicz oraz dyrektor Biblioteki we Wschowie Agata Faliszewska. W części oficjalnej zaprezentowała się także Alicja Chilarska z zespołu mażoretkowego Finezja Wschowa.
Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo
Kongres Kobiet we Wschowie to przede wszystkim prelekcje
Podczas kongresu odbyło się kilka prelekcji, poruszających różnorodną tematykę. Rozpoczęła przedstawicielka firmy Eurowind Energy Poznań, głównego sponsora wydarzenia, która poruszyła temat roli kobiet w branży zielonej energii. Następnie, Katarzyna Bosacka, dziennikarka i autorka programów telewizyjnych poprowadziła wykład motywacyjny „Jak się nie dać”. Swoją prelekcję zaprezentowała także Danuta Owczarek, artystka związana z tekstylną sztuką plastyczną.
/ 11. Wschowski Kongres Kobiet. „Musimy się stawiać, by nas nie ustawiano” (VIDEO) /
Po przerwie kawowej, podczas której uczestnicy mieli okazję wymienić się wrażeniami i spostrzeżeniami, Maria Rotkiel – psycholog i komentatorka programów telewizyjnych – opowiedziała o dbaniu o zdrowie psychofizyczne oraz utrzymywaniu energii życiowej. W dalszej kolejności wystąpiła kosmetolog i trycholog Luiza Chorażak, przedstawiając wykład „Kobieta piękna i zadbana, znająca swą wartość”. Kongres zakończył występ wschowskiego zespołu „Morris”.
Podczas wydarzenia zorganizowano także wystawę obrazów wykonanych z tkanin autorstwa Danuty Owczarek. Dodatkowo na terenie CKiR dostępne były stoiska promocyjne, m.in. KOWR oraz promocyjno-handlowe prowadzone przez Blaszyk i Leszena oraz Ośrodek Rehabilitacyjno-Pomocy Psychiatrycznej „Relacja” ze Wschowy. Uczestniczki miały również okazję na zapoznanie się z twórczością osób z niepełnosprawnościami podczas kiermaszu prac wykonanych przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Gostynia.